Vondra, Kolmanová, hloubětínské náměstí

Myslím, že nejsem jediná, kdo náměstí v Hloubětíně vnímá jako prostor, kam by si chtěli jít místní občané odpočinout, chvíli posedět pod stromy u dobré kávy, setkat se s přáteli nebo si zajít nakoupit třeba na farmářský trh.

Dlouhou dobu bylo náměstí ve špatném stavu, opotřebené, zašlé a zanedbané. Ačkoliv studie na revitalizaci byla dávno hotová, samotný projekt se pak opakovaně upravoval. Několikrát jsme jej také projednávali s veřejností, primárně se řešila zeleň a současný stav je výsledkem možného kompromisu. Na jaře minulého roku se pak konečně začalo se samotnou rekonstrukcí, hotovo by mělo být do konce prázdnin.

Věřím, že výsledek bude stát za to

Můžeme se těšit na kompletně nový povrch, veřejné osvětlení, dětské hřiště a pěkný mobiliář. Věřím, že všechno to čekání bude nakonec stát za to.

Přesto vnímám výhrady místních, převážně na nedostatek zeleně a příliš velkou zpevněnou plochu. Plocha náměstí je osazena 24 novými stromy, které budou jistě potřebovat dostatek péče, ale až trochu povyrostou, budou dávat příjemný stín a zároveň zde bude dostatečný prostor pro různé kulturní aktivity. Vzniklo zde i zázemí pro trhy, které by doplnily již stávající nabídku na Rajské zahradě a Černém Mostě. O vánocích se na náměstí můžeme potkat u vánočního stromu a ve stáncích si dát něco dobrého na zahřátí. V teplém počasí jistě potěší kašna, která bude příjemným ochlazujícím prvkem uprostřed náměstí. Osobně vnímám jako nejzásadnější pravidelný úklid a péči o zeleň. A doplnění třeba trvalkovým záhonem. Jedině tak bude náměstí dělat radost nám všem.

Není vám dění v okolí lhostejné? Přidejte se k nám!

Chci se zapojit

Chcete o tématu vědět víc? Jednoduše vložte email.