Zastavte prodej pozemků developerům

Možná máte v živé paměti, stejně jako já, veřejné projednání ohledně prodeje pozemku u polikliniky v Klánovické. Současnému starostovi Zajacovi jsme jasně dali najevo, co si myslíme o jeho záměru prodeje pozemků okolo polikliniky.

Starosta nás všechny obešel

Bohužel nás starosta Zajac všechny obešel, pravidla si vyložil po svém a pozemek prodal i bez posvěcení magistrátem a bez naslouchání nám, občanům.

Předpokládal jsem, že magistrát prodej zastaví. Vedení Čtrnáctky našlo kličku jak se vyhnout projednávání na magistrátu úplně. Na Radu hlavního města jsme připravili usnesení, které Čtrnáctku vyzývalo, aby upravilo smlouvu tak, aby se cena pro koupi a prodej určila v ten samý čas – buď prodej i koupě ve stejných cenách v době podpisu smlouvy, nebo ve stejných cenách po postavení objektu. V žádném případě nechceme nevýhodně prodat pozemek a pak za mnohem vyšší ceny za pár let kupovat postavené byty. 

Druhá připomínka se týkala nedostatečných záruk pro vymáhání naplnění smlouvy – aby bylo postaveno např. dostatečné množství parkovacích míst. Připomínky magistrátu se opíraly o právní posudek, který toto předložené směně vytýkal. Takhle to ale magistrát neprojednával a připomínky nemohl vznést. Tak či tak, zvažujeme další právní kroky, protože ta klička „jak nepředložit smlouvu na magistrát vůbec“ podle nás košér nebyla.

Radek Vondra

Tenhle způsob řízení musíme na podzim zarazit. Pojďte s námi do toho!

Chci se zapojit

Chcete o tématu vědět víc? Jednoduše vložte email.