Skip to main content

Naprostá většina obyvatel Čtrnáctky už někdy využila a nebo využívá služeb lékařů polikliniky Parník na Černém Mostě. Tento objekt, který byl vystavěn počátkem devadesátých let, vzhledem k tomu, jak dlouho funguje už opravdu potřeboval nejen „přeleštit“ komfort který poskytuje lékařů a pacientům – obyvatelům Prahy 14. Vzhledem k mé mnohaleté činnosti ve Správě Majetku Praha 14, jsem měl možnost se na tomto podílet a směřování nové podoby vytvářet.

Na poliklinice vás tak nově přivítá krásný, prosvětlený vstup s novou dlažbou, orientačním plánem a moderním navigačním kioskem pro snadnou orientaci. V čele vstupní haly, hned vedle recepce, najdete nově přestěhovanou lékárnu, kterou tak má každý návštěvník hned po ruce a navíc její vstup je bezbariérový. V jednotlivých patrech pak najdete nový orientační systém, přehledné označení ordinací a výmalbu celého objektu.

Jako velmi důležité vnímáme, že se nám podařilo rozjet rekonstrukci zanedbané restaurace, která právě probíhá a otevírat by se měla během září nebo října. Restaurace bude velmi příjemné místo, kde se budou moci najíst jak naši lékaři, tak i jejich klienti, případně ostatní obyvatelé Čtrnáctky. Ve druhé polovině roku se také chystá realizace rekuperace objektu, která bude zahrnovat výměnu vzduchu a chlazení nejen ordinací ale také čekáren aby se tam návštěvníci cítili mnohem pohodlněji než je tomu doposud.

Jako nejdůležitějších na provozu polikliniky vnímáme její obsazení lékaři tak, aby nabídka odborností byla maximálně široká a lidé z Prahy 14 měli dostupné vše, co v okolí svého bydliště očekávají. A tak jsem moc rád, že se již částečně podařilo a v nejbližších měsících podaří, přivést na Parník nového praktického lékaře, kardiologa, klinického psychologa nebo velmi žádané fyzioterapeuty.

O polikliniku se hodlám dál starat a zajímat  a věřím, že zůstane pro naše obyvatele stále tím stabilním Parníkem v moři potřebné péče.