Skip to main content

Když jsem před čtyřmi lety přišel s nápadem na aplikaci do mobilu pro lidi ze Čtrnáctky, chtěl jsem, aby byla jiná než ty ostatní městské appky. Měla nabídnout konkrétní informace lidem na míru. Přece stačí zadat adresu a nemusí se zobrazovat balast z druhé strany města. Bohužel to dopadlo trochu jinak.

Celý koncept užitečného zdroje do kapsy ocenili i jiní. Na podzim jsme získali ocenění Nejlepší aplikace obcí v rámci eGovernent v ČR! V lednu měla být aplikace spuštěna a přinést informace o uzavírkách, výpadcích energií, hrozbě odtažení auta při úklidech, o tom, kdy vyvezou kontejner na tříděný odpad před domem, ale zejména o tom, co se plánuje kde v nejbližším okolí – kde se co staví, připravuje, jak běží rekonstrukce Terminálu Černý Most, stavba zastávky Rajská zahrada, co bude s Biotopovým koupalištěm, kdy bude opravena ulice, či postaveno komunitní centrum atd.

Nová koalice jako první z aplikace vyndala „Projekty“, tedy informaci o tom, co se kde děje. Proč? Všude běží reklama a nové vedení se prsí, ale aplikace už teď ukazuje mnohem méně než mohla.