Pokud jste chtěli jako nájemník magistrátního bytu na Černém Mostě v posledních dvaceti letech nahlásit jakýkoliv problém – stížnost, měli jste použít mail info@praha.eu a počkat si třicet dní na její oficiální vyřízení. Jak se asi v takovém prostředí nezájmu žije a k čemu to vede, nemusím popisovat – to na Černém Mostě vidíte sami. Ale vypadá to, že věci se mění.

Nastartoval projekt LEPŠÍ ČERŇÁK, který pomáhá, aby se na “Čerňáku” lépe žilo. Můžete zavolat, poradit se a vyřešit svůj problém například s bydlením nebo pořádkem. Za služby neplatíte, financuje je magistrát. To kouzelné číslo je, mimochodem, 731 14 14 28.

Celá tahle akce má smysl a potenciál dlouhodobě udržitelně zlepšit život na Černém Mostě, kde jsou magistrátní byty. Pokud bude fungovat tak stejný model postupně nasadit i do jiných částí Prahy 14, resp Prahy jako celku. Praha 14 to opět z marastu, který nikdo neřešil, prokopla a ukázala, že věci řešit jdou, když se chce a přistoupí se k tomu koncepčně, s elánem a vytrvalostí. Máme první ohlasy, fotky a lidi si všímají, že se “něco” děje. 

Bohužel tohle celé je bez zapojení městské části. Nebudu vysvětlovat proč, protože bych se neudržel ve velmi kritických slovech. Tohle tu naštěstí zůstane i po volbách a Lepší Čerňák má po letech naději.

Chcete vědět o projektu Lepší Čerňák více? Stačí vložit email