Skip to main content

Trojúhelník u metra na Čerňáku (místní vědí) je zakletý místo a jeho stav mi pije krev od doby, kdy jsem se stal starostou.

Měla tam stát budova magistrátu, kde by bývalo šlo vyřídit řidičák. Stavba ale nedopadla, protože restituce, nedořešené vlastnické vztahy atd a výsledkem bylo prázdný místo duchů uprostřed sídliště.

Od roku 2013 jsem ještě jako starosta nechal nakreslit několik návrhů využití, prošly i veřejnými projednáními. Architekti je kreslili tak, aby nové úpravy vznikly jen na částech vlastněných městem. Sice kočkopes, ale lepší než nic.

Nejdál jsme byli v roce 2020, kdy Centrum Černý Most přislíbilo poskytnout na nový park v tomto místě jak architekta, tak peníze na realizaci – předběžně kolem 4 milionů korun.

Architektonické studio projekt pěkného parku připravilo, lidem na Čerňáku jsme ho představili a přišel COVID, Centrum Černý Most podporu odřeklo – byznys nefungoval a vše se zastavilo.

Teď se konečně ledy zase pohnuly. Městské části se podařilo získat pozemek do výpůjčky a Centrum Černý Most poskytne 1mil Kč na úpravy. Projekt je o poznání chudší – v podstatě jen základní osazení zelení, parkem to rozhodně nazvat nelze. A je to velká škoda. Ale aspoň trochu se snad tohle místo pro lidi zkultivuje.