Skip to main content

Černý Most je místo, kde se střetává architektura panelových sídlišť s velkým zeleným územím parku V Čeňku, je to místo  kde bydlí velká část obyvatel Čtrnáctky, která je velmi rozmanitá svými zájmy a potřebami.

S velkým množstvím obyvatel ale také přichází potřeba se o tuto část našeho města starat a pečovat. A tak je mi velkým potěšením, že se jako vaši Sousedé pro Prahu 14, můžeme na této péči podílet. V současné době proto, za velké podpory magistrátu, rozjíždíme dlouho plánovaný projekt opatření, která se právě sídliště Černý Most velmi dotýkají.

Možná jste si všimli, že se po ulicích Černého Mostu nově pohybují ve zvýšené míře úklidové čety, které mají za úkol k běžnému úklidu dělat následné dočišťování ulic, kontejnerových stání, vnitrobloků, hřišť, průchodů a veřejného prostoru obecně. Velmi brzy k nim přibudou také pracovníci pochůzkové ostrahy, kteří budou mít za úkol preventivně dohlížet na udržování bezpečnosti v ulicích, parcích, před školami nebo u stanice metra.

Jako obrovský přínos této lokalitě také přicházíme s velkou novinkou a tou je spuštěni informační HOTLINE, kde se každý obyvatel Černého Mostu dozví všechny odpovědi na své dotazy ohledně bydlení. V call centru budou do začátku prázdnin sedět operátorky, které budou připraveny pomoct s jakýmkoliv dotazem jako je například zmíněný úklid, bezpečnost, dotazy ohledně nájemného, havarijní služby apod.

Jsme přesvědčeni, že spolu s rekonstrukčními pracemi v předprostoru metra, které právě probíhají, se nám podaří během pár měsíců, vyladit bydlení na Černém Mostě k obrazu a spokojenosti jeho obyvatel. Těšíme se na vaše reakce.