Vodní hřiště Kyjský rybník

Jak víte, na Čtrnáctce se už delší dobu mluví o biotopovém koupališti, které jsme společně s vámi projednávali a má vzniknout u Kyjského rybníka. Koupaliště má od loňského prosince konečně stavební povolení. Několikaleté zdržení projekt nabral kvůli účelovému odvolání podanému tehdejšími zástupci hnutí ANO.

Tohle zdržení nám také celou stavbu pěkně prodraží, protože v posledních letech velmi rostou ceny stavebních materiálů a letos rostou ceny prakticky všeho. Nové vedení si navíc ale neřeklo o připravenou pomoc s financováním na magistrátu a samo ho nemá šanci z rozpočtu zaplatit.

Stavět se tak nejspíš nezačne ani letos. Je vám v poslední vlně veder na Čtrnáctce horko? Vidíte a to už jsme se mohli koupat. Takhle bude nové koupaliště vypadat:

A hřiště s vodními prvky pro Čtrnáctku? Pořád závidíme Malešicím jaké mají pěkné hřiště pro hrátky s vodou. Tak jsem požádal Martina Rajniše – autora rozhledny Doubravka, aby pro Prahu 14 navrhl něco unikátního s vodou u rybníka, kde se zabaví malí i velcí. Martin se svým týmem připravil fakt zajímavý návrh. Hřiště by mohlo doplnit plánované koupaliště a podle mne je to pecka. Mrkněte.

Čtrnáctka si zaslouží nové nápady a pořádná neotřelá řešení. Na druhou stranu je potřeba aby věci nejen dobře vypadaly ale i stály rozumné peníze nejen na realizaci ale i při provozu. Tohle vodní hřiště je vize a jedna z možností, jak by mohl prostor vedle připravovaného biotopového koupaliště vypadat. Pokud se  začne s jejím prověřováním, projednání s lidmi, projektem a přípravou, tak to bude několik let trvat, než se stane skutečností. Navíc by se realizovalo bezpochyby v několika etapách, určitě ne najednou. Dobře si uvědomuji, že teď je pro lidi i město prioritou zvládnou všechno co se na nás hrne – zdražování všeho, na co se podíváme, nedostatek bytů či míst ve školkách a školách, bezpečnost na Černém Mostě a další.
Celou dobu, co jsem byl starostou jsem se ale také snažil posouvat městkou část kupředu a přicházet s novými nápady a přístupy a dívat se do budoucna. Stejně jako by nikdy nevznikla rozhledna Doubravka, která je nyní symbolem nejen Prahy 14, tak se i teď dívám do dalších let a určitě chci mít připravené projekty tak, aby až to situace dovolí, se daly realizovat. Věřím, že srab do kterého nyní padáme není na věčnost a i tohle úžasné hřiště dostane na naší městské části svůj prostor.

My Sousedé jsme stoprocentně pro stavbu biotopu i těšíme se i na vodní hřiště.

Chcete o tématu vědět víc? Jednoduše vložte email.