Radek Vondra na Černém Mostě

Magistrát pošle na sídliště Černý Most miliony

Na magistrátu hlavního města Prahy jsem inicioval projekt, který by měl na sídlišti Černý Most pomoci s pořádkem a s tím, aby se zde lidé cítili dobře. Pomozte nám, prosím, stanovit priority. Názory lidí, kteří na sídlišti žijí jsou klíčové a takové projekty pro lidi se mají dělat s lidmi, ne z kanceláře. Dotazník zvládnete do dvou minut.
První krok je, že pomůžeme stanovit, na co je potřeba co nejdřív tlačit. Byl bych moc rád, kdybyste mi k tomu napsali svoje vlastní postřehy. Právě teď můžeme zkusit s věcmi pohnout. Magistrát na projekt uvolní několik milionů a já chci, aby byly vidět.
Chystáme tyto oblasti:
  1. Častější úklid – problémové lokality bude výrazně častěji procházet uklízecí četa.
  2. Pravidelnější hlídky – problematická místa bude častěji procházet městská policie i koordinátoři pořádku.
  3. Možnost se obrátit na call centrum – problémy se musí řešit, když vzniknou. Zřídíme speciální linku, na jejímž konci bude sedět někdo, kdo se tu vyzná a bude přesně vědět, jak problém vyřešit.

Projekt vede Pavel Mašek, náš soused, který Prahu 14 zná a je skvělý projektový manažer, ale musíme mu pomoci. Tohle je ve zkratce náš návrh.

Pro své vlastní postřehy využijte náš dotazník: https://forms.gle/mAqR5xJPn4wTLFHeA
Mimochodem, během březnového jednání zastupitelstva jsme navrhli, aby Praha 14 v oblasti pořádku na Černém Mostě s magistrátem hl. m. Prahy spolupracovala. Nebyla o tom ani debata – koalice vedená ODS ji zablokovala, přestože se situace na Čerňáku za poslední dva roky o dost zhoršila. Věřím, že tenhle přístup náš projekt neohrozí.

Chcete o tématu vědět víc? Jednoduše vložte email.